З чого почати ремонт в новобудові: послідовність робіт

Перед щасливими володарями нової квартири постає важливе питання — з чого почати ремонт в новобудові? Адже на відміну від квартир, вже бували в експлуатації, ремонт в абсолютно новому житлі повинен виконуватися з урахуванням маси різних особливостей. І в цьому сьогодні yakrobitiremont.pp.ua допоможе розібратися своїм читачам.

 

 

Ремонт в новобудові з чого початиРемонт в новобудові з чого почати

Особливість ремонту в новобудові

Плануючи ремонт в новобудові, слід врахувати, що професійні будівельники не рекомендують використовувати для обробки нової квартири занадто дорогі матеріали. Це обумовлено тим, що протягом декількох років житло ще буде піддаватися усадці, що може деформувати оздоблювальні матеріали, які згодом доведеться замінювати. Тому, найкраще відразу враховувати можливість повторного косметичного ремонту приблизно через 4-6 років, якщо будинок монолітний; і приблизно через 2-3 роки, якщо будинок цегляний.

Ремонт в новобудові, фото якого допоможе вам визначитися з дизайнерським рішенням і інтер’єрним стилем, значно відрізняється залежно від структури будівлі. Стандартні квартири в монолітних будинках, як правило, мають вільне планування, яка представляє собою порожній простір, обмежений зовнішніми стінами. Відповідно, облаштування такого приміщення вважається найбільш складним і масштабним, так як при його виконанні необхідно враховувати масу будівельних норм. Приміром, не можна проводити опалення на закриту лоджію, не можна демонтувати канал вентиляції, заборонено перенесення каналізаційного стояка і т.д. Тому, якщо ви купили квартиру в монолітному будинку, ремонт новобудови своїми руками проводити не рекомендується.

ремонт в новобудові фотоРемонт в новобудові фото

Другий тип житла — це квартира в панельному будинку. Найчастіше такі квартири надходять в експлуатацію вже зі стяжкою і ектропроводкою, розводкою труб і здійснена чорнова обробка. Якщо господарі не збираються все демонтувати, ремонт в квартирі панельної новобудови цілком можна проводити самостійно, адже, по суті, тут потрібні тільки якісні оздоблювальні роботи.

Однак, облаштовуючи квартиру в панельному будинку, потрібно врахувати, що усадка в ньому відбувається протягом 1-2 років. Тому важливим етапом ремонту в новобудові такого плану є армування стін сіткою. Крім того, оскільки дуже часто на стінах і стелях квартир в панельних будинках з’являються на стінах тріщини, замість плитки під час першого ремонту краще використовувати пластикові панелі.

Фото ремонту квартир в новобудовахФото ремонту квартир в новобудовах

Етапи ремонтних робіт в новобудові

 1. Знесення чи зведення перегородок

В першу чергу, роблячи ремонт в новобудові, потрібно визначитися, чи будете ви міняти планування квартири або залишите все як є. Якщо ви мрієте про оригінальний і комфортний саме для вас дизайн, тоді зносьте міжкімнатні стіни зараз, поки на них немає оздоблювальних матеріалів. Найзручнішим і відповідним в даному випадку матеріалом для зведення стін, перегородок або гіпсокартону.

Ремонт в новобудові своїми рукамиРемонт в новобудові своїми руками
 1. Розведення труб водопроводу, опалення та каналізації

Послідовність ремонту квартири в новобудові визначається, виходячи від її початкової укомплектованості. Якщо в квартирі вже проведено заміну водопроводу, каналізація і всі складові для опалення, тоді її ремонт набагато спрощений. Якщо ж у квартирі всього цього немає, краще звернутися до фахівця, який зможе провести їх монтаж професійно.

 1. Стяжка підлоги

Будівельники не рекомендують залишати стандартну стяжку без змін, так як згодом її нерівності можуть створити значні проблеми з укладанням підлогового покриття. По-перше, підлоги в квартирі потрібно вирівняти, по-друге, покрити їх поверхню пластичної сумішшю. Враховуючи, що будинок ще буде просідати, в якості підлогового матеріалу краще використовувати плитку або паркет.

Послідовність ремонту квартири в новобудовіПослідовність ремонту квартири в новобудові
 1. Звукоізоляція

Як правило, звукоізоляція в нових квартирах залишає бажати кращого. Тому, якщо ви не хочете стати постійним слухачем особистого життя своїх сусідів, потрібно обов’язково подбати про надійну шумоізоляцію стін і стель.

 1. Оздоблення стін

Досить часто стіни в новобудовах потребують вирівнюванні, тому розпочати процес обробки стін потрібно саме з цієї роботи. Далі схема стандартна: штукатурно-малярні роботи, монтаж арматурної сітки з подальшим нанесенням оздоблювального матеріалу. На цьому етапі також надзвичайно важливо врахувати можливу усадку і підібрати відповідні будівельні матеріали. Найкраще для цієї мети підійдуть шовкографічні шпалери, щільність яких дозволить приховати дрібні тріщинки.

Етапи ремонту в новобудовіЕтапи ремонту в новобудові
Ремонт в новобудові своїми рукамиРемонт в новобудові своїми руками
Послідовність ремонту в новобудовіПослідовність ремонту в новобудові
 1. Оформлення стель

Ідеальними оздоблювальними матеріалами для стель в будинку, де ще очікується усадка, є натяжні пластикові або тканинні стелі, завдяки яким тріщини і деформації просто неможливі. При бажанні натяжні стелі можна поєднати з обробкою з гіпсокартону, що створить оригінальний дизайн.

Порядок проведення ремонту в новобудовіПорядок проведення ремонту в новобудові
Фото ремонту квартир в новобудовахФото ремонту квартир в новобудовах
 1. Установка дверей і вікон

Відповідно до послідовністю ремонту в новобудові, завершальним етапом роботи повинна бути установка дверей і вікон. Окремих правил щодо вибору та монтажу вікон і дверей саме для новобудови не існує. Сміливо встановлюйте ті конструкції, матеріали або форми, які вам більше подобаються.

Ремонт в новобудові з чого початиРемонт в новобудові з чого почати
Порядок проведення ремонту в новобудовіПорядок проведення ремонту в новобудові

Як заощадити на ремонті в новобудові

Абсолютно все господарі перед початком ремонтних робіт замислюються над питанням — скільки обійдеться ремонт в новобудові? Якщо порівнювати з уже обжитими квартирами, то ремонт тут, звичайно ж, буде коштувати трохи дорожче, адже нові квартири потребують значно більшого обсягу робіт. Однак це зовсім не означає, що вам не вдасться заощадити:

 • По-перше, економити можна і потрібно на оздоблювальних матеріалах.
 • По-друге, якщо ви використовуєте гіпсокартонні або натяжні стелі, ви можете не вирівнювати стіни, відповідно, заощадивши на роботі.
 • По-третє, якщо використовувати гіпсокартонні листи або панелі для обшивки стін, то їх вирівнювання теж не обов’язково. Однак врахуйте, що якщо будинок через час просяде, вам все ж доведеться обштукатурити стіни.
 • По-четверте, можна добре заощадити, якщо не монтувати дроти в стіни, а заховати їх під гіпсокартонну стелю.
 • І, по-п’яте, економія коштів при будь-якому ремонті можлива тільки завдяки послідовній і планомірній роботі.
Скільки обійдеться ремонт в новобудовіСкільки обійдеться ремонт в новобудові

Якщо ж фінансова економія для вас не є першочерговим завданням, то тоді, відповідаючи на питання — з чого почати ремонт в новобудові, фахівці порадять вам звернутися до дизайнера-архітектора, який допоможе розробити унікальний інтер’єр з урахуванням особливостей вашої квартири.